ΠΑΟΚ-ΝΟΤΙΟΙ

Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2010

Ηττα σοκ για τον ΠΑΟΚ! Πρώτοι βαθμοί του Ιωνικού φέτος.

Ο ΠΑΟΚ κατέβηκε χωρίς τους Κόμινεκ (άρρωστος) και Κοκκώνη (τραυματίας). Στο ζέσταμα αποχώρησε και ο Μίτροβιτς που ήταν άρρωστος. Ο Ναουμίδης για λόγους τακτικής έμεινε στον πάγκο μέχρι το 45'.

Με εξαίρεση το 0-2 προβάδισμα του ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά ο Ιωνικός ήταν κυρίαρχος. Προηγήθηκε με 6-3 στο 12', 9-4 στο 17' και 12-6 στο 24'. Το ημίχρονο κλείνει στο 13-8. Πολλά λάθη από πλευράς ΠΑΟΚ, ο Ιωνικός με σοβαρή άμυνα έφτασε και τα 9 γκολ διαφορά, 27-18 στο 48' και 28-9 στο 49'. Το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν στο φινάλε να μειώσει στο τελικό σκορ.

Σεϊρεκίδης: Ημαστε ένα μαύρο χάλι. Στο μυαλό των παικτών υπήρχε η εντύπωση πως ήταν ένα εύκολο παιχνίδι. Αποδείχθηκε πως κανένα παιχνίδι δεν είναι εύκολο. Ο Ιωνικός άξιζε τη νίκη.

Μεσσήνης: Συγχαρητήρια στους παίκτες. Ολη η νίκη είναι δική τους. Ο ΠΑΟΚ είναι ο πρωταθλητής και οι απουσίες τους δεν μειώνουν την αξία της νίκης μας. Αφιερώνουμε τη νίκη στον Γιάννη Καραμάνο (σ.σ. παράγοντας της ομάδας) που πέρασε πολλά το τελευταίο διάστημα λόγω υγείας.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ.-ΠΑΟΚ 31-27

Τα δεκάλεπτα: 4-3, 9-5, 13-8 (ημχ.), 19-14, 28-20, 31-27

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Παναγιώτης Μεσσήνης), Σάσσος, Αργυράκης 5, Γκέρτσος 2, Γκριγκένας 7, Χρόνης, Γκαρσία, Κασαπίδης, Κανδύλας 4, Γκουλές 2, Ζευγούλας, Παπαδιονυσίου 6, Καραμαγκέλας, Δανήλος 1, Ουρόσεβιτς 4.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Χατζηγιαννίδης, Μισυρλής 3, Παλάσκας 4, Γουργούμης, Σαουλίδης 6, Μίτροβιτς, Μαραγκός 4, Αποστολίδης, Πετρίδης 4, Ιωαννίδης, Ναουμίδης, Τσακίρης 3, Περβανάς 1, Σεβαστίδης 2.

Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας, Δίλεπτα: 9-5, Πέναλτι: 5/6-4/5. Κόκκινη: 54'26'' Αργυράκης (τρία δίλεπτα), 59'22'' Καραμαγκέλας (επικίνδυνο παιχνίδι).