ΠΑΟΚ-ΝΟΤΙΟΙ

Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2010

Ο ΠΑΟΚ ΠΕΤΑΕΙ!!!!

Ο ΠΑΟΚ με το 2-1 επί της ΑΕΚ ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 10ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα, που θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα, αλλά επί της ουσίας με μια εκκρεμότητα. Τον αγώνα Εργοτέλη-Ολυμπιακού που διακόπηκε στο ημίχρονο λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού. Γκρίνιες στην γκέλα (1-1) του Παναθηναϊκού με τη Λάρισα, γκρίνιες και στη Ν.Σμύρνη όπου μετά το 0-1 από τον Ατρόμητο παραιτήθηκε ο πρόεδρος Ηλίας Λιανός.
Ο Βιεϊρίνια δημιουργώντας το πρώτο γκολ στο 45' (Φωτάκης) και σημειώνοντας το δεύτερο στο 93' ήταν ο σταρ του ντέρμπι των “δικεφάλων”, με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί 2-1 της ΑΕΚ η οποία είχε ισοφαρίσει στο 69' με πέναλτι του Λεονάρντο. Αποβλήθηκαν στο 78' ο Μανωλάς και στο 94' ο Δέλλας. Ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα με προπονητή τον Μάκη Χάβο.

Η Λάρισα προηγήθηκε στο 7' με γκολ του Κουζέν, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο 22' με τον Σισέ και στη συνέχεια δεν μπόρεσε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των “βισινί”. Στο 94' είχε κεφαλιά στο δοκάρι ο Λουίς Γκαρσία. Το 1-1 στο Ολυμπιακό Στάδιο προκάλεσε στο τέλος αποδοκιμασίες σε βάρος παικτών και Νιόπλια.

Ένα ημίχρονο παίχτηκε στο Παγκρήτιο που είχε ...τόνους από νερό στον αγωνιστικό χώρο εξαιτίας της ισχυρής βροχόπτωσης. Η βροχή δυνάμωσε κατά τη διάρκεια του α' ημιχρόνου και το δεύτερο δεν ξεκίνησε ποτέ. Ο διαιτητής Γιάχος αποφάσισε την αναβολή του και όπως ανακοίνωσε η Σούπερ Λίγκα το ματς δεν μπορεί να συνεχιστεί την Κυριακή λόγω των εκλογών. Θα παίξουν προσεχώς το δεύτερο ημίχρονο από το 0-0 που έληξε το πρώτο.
Ο Ατρόμητος με γκολ του Τάτου στο 35΄πανηγύρισε την νίκη (0-1) στη Ν.Σμύρνη. Εξελίξεις αναμένονται στον (ουραγό) Πανιώνιο από τον οποίο παραιτήθηκε ο πρόεδρος Ηλίας Λιανός.

Στις καθυστερήσεις σκόραραν και οι δυο ομάδες και διαμορφώθηκε το 1-1 ανάμεσα στην Κέρκυρα και την Ξάνθη. Ήταν το πρώτο φετινό ματς της Κέρκυρας στο νησί.