ΠΑΟΚ-ΝΟΤΙΟΙ

Δευτέρα 8 Νοεμβρίου 2010

ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΜΑΚΗς ΧΑΒΟς ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΤΣ.

Χάβος: "Σημαντική νίκη για τη συνέχεια"

"Είναι καθοριστική και σημαντική νίκη για τη συνέχεια. Σε ότι αφορά το αγωνιστικό μέρος ήμασταν καλοί είχαμε τον έλεγχο από την αρχή δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες", ξεκίνησε τις δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου ο τεχνικός του "Δικεφάλου του Βορρά", για να συνεχίσει:
"Στο δεύτερο διαχειριστήκαμε πολύ καλά το γεγονός ότι προηγηθήκαμε στο σκορ. Συγχαρητήρια στα παιδιά εύχομαι να συνεχίσουν με το ίδιο πάθος και με το ίδιο ζήλος.

Οι παίκτες ξέρουν καλύτερα από όλους τι πρέπει να κάνουν στον αγωνιστικό χώρο και ειδικά όταν είναι μεγάλα τα ματς "φτιάχνονται" από μόνα τους. Όλοι μαζί κάνουμε άμυνα και όλοι μαζί κάνουμε επίθεση.

Είναι πολύ σημαντικό κομμάτι στο ποδόσφαιρο να έχει πολύ καλή αμυντική λειτουργία. "H Kαβάλα είναι μία καλή ομάδα. Πολύ δύσκολα θα περάσει άλλος από εδώ και πιστεύω θα κάνει μία καλή πορεία και φέτος".

Ο Μάκης Χάβος όταν ρωτήθηκε που οφείλεται η βελτίωση της ομάδας, δήλωσε: "Δεν είναι έργο δικό μου. Είναι έργο των παικτών η βελτίωση της αγωνιστικής εικόνας."Από την πλευρά του ο προπονητής της Καβάλας, Ντράγκαν Οκούκα παραδέχτηκε ότι η εμφάνιση της ομάδας του ήταν αρκετά κακή, δίνοντας παράλληλα συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για την επιτυχία του.

"Είμαι απογοητευμένος από την ήττα σήμερα. Δεν παίξαμε καθόλου καλά στο πρώτο ημίχρονο και η απόδοση μας στο πρώτο 45λεπτο ήταν αυτή που μας οδήγησε στην ήττα.

Στο δεύτερο προσπαθήσαμε πιο πολύ, χρησιμοποιήσαμε 2-3 επιθετικούς αλλά δυστυχώς χάσαμε .Ωραία ατμόσφαιρα δημιούργησαν οι φίλαθλοι , όλα ήταν καλά εκτός από την ομάδα μας.

Και στο δεύτερο ημίχρονο που ήμασταν πιο καλοί δεν ήταν αρκετό για να ισοφαρίσουμε μία τόσο καλή ομάδα όσο ο ΠΑΟΚ. Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ.

Τα στατιστικά δεν αγωνίζονται σε έναν αγώνα αλλά οι παίκτες. Σήμερα ήμασταν αρκετά κακοί και μπήκαμε πολύ χαλαροί με αποτέλεσμα να μην μπορέσουμε νακ άνουμε κάτι απέναντι σε ένα πολύ καλό ΠΑΟΚ",