ΠΑΟΚ-ΝΟΤΙΟΙ

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2013

Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες

Νίκη ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές για τον ΠΑΟΚ.
Η ομάδα του Δώνη επικράτησε με σκορ 3-1 του ΟΦΗ και μάλιστα πήρε τους βαθμούς ανατρέποντας το σε βάρος της σκορ. Σε άλλο παιχνίδι, Ατρόμητος και Βέροια έμειναν στο 0-0.

Στην Τούμπα, λοιπόν, ο  ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 9' προηγήθηκε με κεφαλιά του Περογαμβράκη.

Ο ΠΑΟΚ δεν το έβαλε κάτω, ανέβασε σταδιακά την απόδοσή του και έκλεισε τους φιλοξενούμενους στην περιοχή τους. Τελικά, στο 38' ο Αθανασιάδης έκανε το 1-1, ενώ με την εκπνοή του ημιχρόνου, ο Κατσικάς με κεφαλιά αξιοποίησε χτύπημα φάουλ του Λόρενς και σημείωσε το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα ήταν εύκολα για τον ΠΑΟΚ. Στο 49', μάλιστα, ο Λόρενς με σουτ έκανε το 3-1 και εκεί ουσιαστικά τελείωσε ο αγώνας. Είναι σαφές πως ο ΠΑΟΚ μπαίνει ξανά δυνατά στη μάχη για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης.

Διαιτητής: Κύζας.

Κίτρινες: Μπούρμπος, Αθανασιάδης, Καμαρά, Λόρενς.

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Αποστολόπουλος, Σίντελφελντ, Λίνο, Κατσικάς, Λάζαρ, Ρομπέρ(51' Ολίσε), Καμαρά(82' Παπαδόπουλος), Λόρενς, Σαλπιγγίδης(65' Πόποβιτς), Αθανασιάδης.

ΟΦΗ: Αγριμάκης, Μονιάκης, Κουρδάκης, Σαρ, Ιωαννίδης(80' Κανούλας), Βερόν, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης(46' Μακρής), Μπούρμπος, Παπάζογλου, Περογαμβράκης(76' Νύκταρης).

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Ο Ατρόμητος δεν κατάφερε στο Περιστέρι να λυγίσει τη Βέροια και έμεινε στο 0-0. Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο σε γενικές γραμμές με την ομάδα του Αναστόπουλου να μένει στις δάφνες από την επιτυχία στο Νέο Φάληρο με αντίπαλο τον Ολυμπιακό.

Η Βέροια έχασε σημαντική ευκαιρία στο 36' με τον Μοκάκε (σουτ άουτ) , ενώ ο Ατρόμητος πλησίασε το γκολ στο 57' με άστοχη κεφαλιά του Καραμάνου.

Διαιτητής: Ζαχαριάδης.

Κίτρινες: Καραγκούνης, Γεωργέας, Σνάουτσνερ, Φυτανίδης.

Ατρόμητος: Ράντμαν, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Επστάιν, Μπρίτο, Π. Γκαρσία(63' Σουμπίνιο), Καραμάνος(75' Κούτσι), Ουντότζι(63' Ναπολεόνι), Καραγκούνης.

Βέροια: Λόπεζ, Σνάουτσνερ, Ορέστες, Μπάρμπας, Γεωργέας(67' Καλτσάς), Πέρεζ, Μοκάκε(63' Κόστλι), Καλογέρης, Ιωάννου, Ολαϊτάν, Τζημόγιαννης.