ΠΑΟΚ-ΝΟΤΙΟΙ

Πέμπτη 6 Ιανουαρίου 2011

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 1-1......ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ, καθώς μετά το τακουνάκι του Αθανασιάδη, ο Σαλπιγγίδης πέτυχε το τρίτο του φετινό γκολ στο πρωτάθλημα, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, που ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος, ο ρυθμός έπεσε και είναι χαρακτηριστικό ότι οι καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν ελάχιστες.

Ίδια η εικόνα και στην επανάληψη, μέχρι το 72ο λεπτό. Ο Γεωργιάδης,έκανε προσπάθεια και πέτυχε το γκολ, που ήταν το τρίτο του τη φετινή σεζόν. Από κει και πέρα ο ΠΑΟΚ «ξύπνησε» και πίεσε στα τελευταία λεπτά, αλλά απειλούσε μόνο με τους αμυντικούς του!

Στο μεταξύ, τα άσχημα για τον ΠΑΟΚ έρχονται από την Ισπανία, καθώς ενημερώθηκε από τον Βίκτορ Βιτόλο ότι μολύνθηκε το τραυματισμένο του γόνατο και αν δεν καταφέρει να το ξεπεράσει με αντιβίσωση, θα πρέπει να υποβληθεί σε νέα αρθροσκόπηση!
Το φιλμ του αγώνα:
2’ ΓΚΟΛ (0-1): Ωραία μπαλιά του Αθανασιάδη για τον Σαλπιγγίδη, ο οποίος βγήκε απέναντι από τον Ράντμαν, τον νίκησε, κάνοντας το 1-0.
16’ Μακρινό πλασέ του Αθανασιάδη, άουτ.
34’ Ο Σαλπιγγίδης έπιασε ωραίο σουτ, αλλά ο Ράντμαν έδιωξε τη μπάλα.
61’ Απευθείας εκτέλεση άουλ του Γκαρσία, εύκολα μπλόκαρε ο Ράντμαν.
72’ ΓΚΟΛ (1-1): Ο Γεωργιάδης με  πλασέ ισοφάρισε.
84’ Φοβερό σουτ του Τσιρίλο έξω από την περιοχή, αποκρούει εντυπωσιακά ο Ράντμαν.
85’ Ο Σαβίνι κάνει ωραίο σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα περνάει λίγο άουτ.
91’ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσιρίλο πιάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει δοκάρι κι έξω.
ΣΚΟΡΕΡ: 72’ Γεωργιάδης - 2’ Σαλπιγγίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δ. Θάνος (Γρεβενών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κάστρο – Σαβίνι, Σνάουτσνερ
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Ράντμαν, Αλβάρεζ, Παντελιάδης, Παπάζογλου, Μαβένε, Κάστρο, Λεοζίνιο (89’ Κέρλα),Σουμπίνιο (66’ Ανάκογλου), Μπέλιτς (81’ Τάντιτς), Γεωργιάδης, Νταλέ
ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Χαλκιάς, Ζουέλα (43’ Σαβίνι), Σνάουτσνερ, Κοντρέρας, Τσιρίλο, Γκαρσία, Φωτάκης, Λίνο, Τσουκαλάς (85' Παπάζογλου), Αθανασιάδης (68’ Κάτσε), Σαλπιγγίδης